WordCamp 2016

Článek o WordCampu 2016 jsem chtěl napsat už minulý rok, ale bohužel jsem ještě neměl tento blog. Tento web jsem spustil až 23.8. a od té doby jsem se věnoval jiným tématům. Tímto článkem to chci napravit a zároveň vás tím pozvat na WordCamp 2017, který se bude konat 18.2.2017 v Praze na VŠE.

 

WordCamp 2016

Shrnu vám zde své dojmy z minulého ročníku, který jsem si užil a potkal jsem mnoho zajímavých lidí, kteří jsou stejní nadšenci do WordPressu jako já. WordCamp je rozdělený na 2 části. První část je pro uživatele a ta druhá pro vývojáře (developery). Já nejsem programátor, takže jsem byl v uživatelské části.

Setkání

Na WordCamp jsem šel s Petrem, kterého jsem znal jen díky tomu, že jsme v milosti hráli WoW. Díky WordCampu jsem ho konečně mohl poznat i osobně.  Petr píše svůj blog o focení a fotoaparátech. Dělá skvělé fotky, a proto bych ho rád podpořil. Pokud se tedy zajímáte o focení můžete se podívat na jeho blog http://moje.tajemno.net. Není nejlépe technicky zpracovaný, ale svým obsahem předčí mnoho jiných blogů.

Komunita

Na WordCampu se mi líbí hlavně komunita lidí a hodnota informací, které jsem na přednáškách získal. Za opravdu minimální cenu získáte při vstupu tričko, samolepky, placky, visačky a další reklamní předměty, oběd v podobě bagety, ale co je nejdůležitější, získáte opravdu hodnotné informace. Všechny přednášky můžete shlédnout na Youtube, ale atmosféru celého WordCampu to určitě nenahradí.

 

Začátek WordCampu

Při vstupu na WordCamp dostanete visačku s vlastním jménem, tričko a další předměty s motivem WordPressu. V hale VŠE byl stánek Českého Hostingu a tým lidí, kteří vám rádi pomohli vyřešit většinu problémů s WordPressem nebo se zde můžete seznamovat s dalšími fanoušky tohoto skvělého redakčního systému.

 

PŘEDNÁŠKY

Všechny přednášky jsou natočené a díky tomu se na ně dnes můžete zpětně podívat na Youtube. Do zpráv mi můžete napsat, která se vám líbila nebo která ne. V uživatelské části bylo celkem 7 přednášek a 2 případové studie. V části pro vývojáře bylo celkem 8 přednášek. Dám vám sem záznamy pouze z uživatelské části. Ostatní můžete najít na stejném Youtube kanále NasWp.cz

 

Zabezpečení WordPressu

Vláďa Smitka měl skvělou přednášku o zabezpečení WordPressu. V přednášce bylo hodně rad, jak se vyhnout problémům a dobře zabezpečit svůj WordPress web. WP je Open Source, a proto je často pod útokem různých hackerů a škodlivých kódů. Bezpečnost webu je jedna z nejdůležitějších věcí, proto vám doporučuji tuto úžasnou přednášku shlédnout až do konce.

 

WordPress weby – skvělý luk, šíp i terč linkbuildera

Filip Podstavec ve své přednášce shrnul několik metod, jak budovat zpětné odkazy na váš web. Filipova přednáška byla nejen poučná, ale i zábavná. Pokud o linkbuildinku moc nevíte, určitě můžu doporučit toto video z WordCampu 2016. Mimo jiné se můžete těšit na Filipa Podstavce a Vláďu Smitku i na WordCampu 2017.

 

Webová analytika pro WordPress weby

Jan Tichý měl přednášku o analytice celého webu. Pokud máte mezery v Google Analytics nebo nevíte, které metriky vyhodnocovat, na které klást větší důraz a na které ne, tak se podívejte na přednášku a určitě se dozvíte mnoho hodnotných informací o analytice webu.

 

Případová studie: Svět Androida

Petr Mišák je zakladatelem úspěšného magazínu Svět Androida, který má měsíční návštěvnost přes 1 milion uživatelů. Web Svět Androida je vytvořený na WordPressu. Petr v prezentaci uvádí problémy, se kterými se potýkal při nárůstu návštěvnosti a jak je řešil. Tuto případovou studii mohu jenom doporučit. Je zde mnoho zkušeností.

 

Případová studie: Respekt

Vítek Ježek ze společnosti ManGoWeb v případové studii představil spojení Nette Framework a WordPressu, které použili pro webové stránky magazínu Respekt. Toto je už trochu pokročilejší přednáška, proto úplným začátečníkům moc neřekne.

 

Uživatelské testování stránek z pohledu použitelnosti

Filip Ekl se podělil o své zkušenosti ohledně uživatelského testování a poradil, jak si udělat své uživatelské testování. Co vše k tomu potřebujete a jakým způsobem máte web testovat? To se dozvíte v prezentaci. Zároveň vám Filip prozradí některé z nástrojů pro zjednodušení testování.

 

Premium šablony – vyhozené peníze nebo výhodná investice?

Tomáš Kocifaj ve své přednášce shrne, proč si dát pozor na prémiové šablony a v čem jsou dobré a špatné. Od této přednášky jsem čekal spíše porovnání prémiových a free šablon pro WordPress, ale Tomáš srovnával prémiové i free šablony s nově naprogramovanými šablonami na míru. Tomáš vystoupí i na WordCampu 2017.

 

Jak si naplánovat tvorbu webu a nezbláznit se z toho

Petr Bechyně se ve své prezentaci zaměřil na plánování webu, tvorbu wireframe a celkové naplánování a spuštění celého projektu. Tato prezentace je především pro freelancery, kteří staví weby pro své klienty. Tyto informace jsou použitelné kromě WordPress webů i pro jakýkoli jiný web.

 

WordPress jako nástroj pro automatizaci digital signage

Jan Horák představil, jak využít infrastrukturu firmy a umožnit zaměstnancům publikovat jednoduše jejich nápady. Tato přednáška mě osobně nic neříkala, protože jsem neviděl žádný způsob, jak bych tuto technologii využil při své práci. Tato prezentace byla poměrně zmatená a nezáživná.

 

NETWORKING

Po přednáškách byl ještě prostor pro networking i s malou večeří od pořadatelů. Akce byla podle mě velice dobře udělaná a vše se povedlo tak, jak mělo. Skvělé přednášky, ve kterých bylo opravdu hodnotné know-how a skvělá komunita lidí. Jsou to nejlépe investované peníze.

 

Pozvánka

Také bych vás rád pozval na WordCamp 2017. Rád bych tím podpořil celý WordCamp a WordPress komunitu. Celý program WordCampu 2017 můžete najít ZDE. Já osobně se nejvíce těším na přednášky Filipa Podstavce, Vládi Smitky, Borka Bernarda a hlavně Filipa Nováka, který dělá na Youtube již přes rok skvělou marketingovou show Zeptej se Filipa.

Doufám, že se na WordCampu 2017 uvidím i s tebou. Lístky si můžeš koupit v předprodeji ZDE. Doufám, že se ti tento článek líbil. Můžeš mě sledovat na Facebooku, kde dělám pravidelně live streamy, kterými se snažím pomáhat i vám. Pokud máš tedy nějaké otázky, můžeš se ptát přímo na mé FB stránce ve zprávě.

 

PS: Toto není placený článek. Tímto článkem chci podpořit WordCamp a WordPress komunitu.

WordCamp 2016
5 (100%) 1 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.