Jak se Naučit Anglicky?

Tento článek je pro všechny věčné začátečníky a lidi, kteří se chtějí naučit Anglicky. Přesně vím, jaké je to být věčným začátečníkem, protože jsem takový byl i já. Dám vám inspiraci, jak se můžete naučit anglicky. Pokud ale nemáte silnou motivaci a pevnou vůli, nebude to jednoduché.

Na základní škole jsem měl bohužel povinný jazyk němčinu. Němčinu jsem měl dále i na učňáku a na nástavbě. I když jsem přes němčinu vždycky prošel, ve skutečnosti jsem nic moc neuměl. Německý jazyk se mi nelíbil, měl jsem raději angličtinu, kterou jsem se chtěl naučit.

 

Jak jsem začínal?

Po nástavbě jsem se několikrát začínal učit anglicky. Stáhl jsem si hodiny a hodiny angličtiny v MP3. Nahrávky jsem poslouchal při práci, v autě, doma, prostě všude. Po nějakém čase jsem s tím seknul, protože jsem ničemu nerozuměl.

Při dalším pokusu jsem začal koukat na videa v angličtině a také jsem začal hrát online hry, ve kterých jsem psal s jinými hráči anglicky. Tento pokus mi bohužel také nevyšel. Na videa jsem přestal koukat, protože mě nebavila a hru jsem víc hrál, než v ní trénoval angličtinu.

 

Věčný začátečník

Byl jsem věčný začátečník. (Tímto výrazem se označuje člověk, který se chce naučit novou dovednost, ale nemá tak silnou vůli a motivaci, aby se danou dovednost naučil.) Tak to má většina lidí. Lidé raději prokrastinují, než aby na sobě začali pracovat.

1-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

Jak nebýt věčný začátečník?

Chcete se konečně naučit anglicky a obohatit svůj život o spoustu cestovních zážitků nebo získat lepší práci? Klíč k tomu, jak se naučit anglicky, jsem shrnul do 3 fází. Sám jsem těmito fázemi prošel a nyní mám pevně uchovaný návyk a už téměř rok se učím 30 minut každý den. Všechny 3 fáze popíši na svém osobním příkladu

 

1. Motivace – Amazon

Motivací to celé začíná. Jaká je skutečná motivace? Proč chcete umět Anglicky? Chcete si číst nejnovější informace ze světa, komunikovat na dovolené, sledovat filmy nebo seriály v angličtině, získat lepší práci, číst si anglické knihy nebo psát s lidmi z celého světa?

Dokud jsem byl věčný začátečník, neměl jsem velkou motivaci, protože jsem si myslel, že angličtinu nepotřebuju, a když si budu chtít něco přečíst, použiju překladač. Proto jsem vždy skončil.

2-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

Opravdová motivace přišla až s Amazonem. Celý obchodní model mě nadchl natolik, že jsem se začal aktivně učit. Uměl jsem jen pár desítek slovíček z počítačových her a nedokázal jsem dát dohromady větu.

Vždy jsem byl poměrně šetrný, a tak jsem se chtěl učit sám, abych nemusel platit 300,- Kč/h angličtiny v nějaké jazykové škole. Navíc jsem v tu dobu investoval do Amazonu, a tak jsem neměl moc na rozdávání.

Tehdy jsem narazil na knihu „Anglická gramatika bezbolestně pro blondýnky“ od Libora Činky, kterou nabízel pouze za poštovné. Knihu jsem si objednal, protože jsem potřeboval znát základy gramatiky. Knihy sice obvykle nečtu, ale tuhle jsem zvládl během několika hodin. A mohu ji jen doporučit. Vše je popsané zábavně a jednoduše.

3-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

2. Návyk – Anglicky Fantasticky

Získat návyk je velice důležité. Zaměřte se na jednu věc, kterou chcete změnit a dělejte jí pravidelně, každý den. Ideálně ve stejnou dobu. Získat návyk je poměrně těžké, a pokud nemáte dostatečnou motivaci a vůli, bude to pro vás ještě těžší. Ale když budete chtít, nový návyk si můžete osvojit už po 30ti dnech.

Já jsem si vytvořil návyk díky kurzu Anglicky Fantasticky. Tento kurz jsem znal už dříve, ale nevstoupil jsem do něj, a tak jsem musel čekat, až se znovu otevře. Postupoval jsem přesně podle kurzu a po dobu 2 měsíců jsem každý den dělal lekce. Celý kurz je podaný velice zábavně a hravě. Ani netušíte, že se učíte.

4-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

V kurzu Anglicky Fantasticky nebyla jen angličtina, ale i rady a tipy, jak se nejlépe učit a hlavně motivace, která je velice důležitá. Protože se lépe učím pomocí vizuálních vjemů, ocenil jsem videa, hlavolamy, animace a hravý způsob učení. Během těchto dvou měsíců jsem se naučil základy Angličtiny a vytvořil jsem si pevný návyk.

 

Kurz Anglicky Fantasticky doporučuji, pokud máte silnou motivaci a chcete se naučit anglicky. Velkou výhodou AFO je to, že se naučíte vnímat angličtinu více smysly než jen jako text v knize. V kurzu jsou videa, animace, nahrávky rodilých mluvčích, křížovky, barevné texty a mnoho dalších vychytávek.

 

Žádný kurz ani lektor vás nic nenaučí, pokud sami opravdu nechcete a nepracujete na sobě. Pokud informace nepoužijete v praxi budou to jen informace.

 

 

3. Vytrvalost – Duolingo

Třetím faktorem úspěšného učení je vytrvalost. Jestliže jste si vytvořili návyk, je jednodušší vytrvat. Stále musíte mít silnou motivaci. Pokud chcete vytrvat, stanovte si cíle a vytvořte plán.

Definujte si, k čemu budete využívat angličtinu. Tak zjistíte, jakou potřebujete slovní zásobu. Pokud chcete angličtinu pro byznys, můžete sledovat marketingová videa, filmy s titulky nebo číst byznys blogy. Nejdůležitější je ale znát základní slovíčka a umět tvořit věty.

 

Díky kurzu Anglicky Fantasticky mě angličtina začala opravdu bavit a hledal jsem další zdroje a možnosti, jak zlepšovat svou angličtinu. Narazil jsem na skvělou aplikaci Duolingo. V této aplikaci se učím pravidelně každý den.

5-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

Duolingo vás může naučit základní slovíčka, tvorbu vět a vyjadřování různých časů. Časem jsem objevil i další podobnou aplikaci s názvem Memrise, ve které si můžete podstatně zlepšit svou slovní zásobu. Memrise bohužel není tak interaktivní a zábavné jako Duolingo. Po půl roce jsem se také opět vrátil ke kurzu Anglicky Fantasticky a vidím značný pokrok.

 

Díky mé motivaci, návyku a vytrvalosti si dnes mohu bez problémů číst emaily od zákazníků, psát s dodavateli a číst jednodušší články. Vím, že všechny texty nepíšu nejlépe, ale ostatní mi bez problémů rozumí. Chyby jsou součástí každého procesu. Důležité a odborné texty si pro jistotu nechávám opravit někým zkušenějším.

Jsem rád, že jsem se začal učit anglicky a vydržel jsem. Angličtina je dnes mnohem důležitější, než si někteří z vás připouští. Když umíte anglicky, tak můžete pracovat pro kohokoli na světě a kdokoli může pracovat pro vás. Jestliže umíte anglicky, máte přístup k neomezenému množství informací.

 

Doporučuji! A nejenom já.

Pokud se tedy chcete konečně naučit anglicky a máte silnou motivaci, můžu vám doporučit kurz Libora Činky – Anglicky Fantasticky Online. Sám jsem byl s kvalitou velice spokojen a kurzem prošlo již více než 3000 lidí. Pokud NEMÁTE dostatečnou motivaci, raději si kupte něco do domácnosti.

Pokud ale chcete investovat do svého vzdělání, můžete i objednat knihu Anglická gramatika bezbolestně pro blondýnky, která je nyní jenom za poštovné.

6-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

Nyní si také můžete udělat na této stránce test, jak se díváte na Angičtinu, a jak na tom jste.

7-jak-se-naucit-anglicky-jednoduse-rychle-anglictina-uceni-anglicky-fantasticky-bezbolestne-i-pro-blondynky

 

Líbil se vám tento článek? Můžete ho sdílet mezi své přátele, kteří se chtějí naučit anglicky. Zde mají praktický návod, jak začít. Sledujte mě na sociálních sítích nebo si můžete stáhnout můj Ebook – Úspěšný web a odebírat novinky.

Jak se Naučit Anglicky?
3.6 (72%) 5 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.