Přidej se k nám – Podnikáme online

V tomto článku vám představím svůj nový směr a jednu z vizí, které mám. Dnes je 1.4.2017 a já oficiálně začínám budovat novou komunitu lidí, kteří se chtějí vzdělávat a jdou za svými sny. Chci vytvořit komunitu, která si bude pomáhat, radit a podporovat se.

 

Můj původní nápad.

Můj původní nápad byl trochu jiný a cíl nebyl vybudovat komunitu, ale dostat především zpětnou vazbu od lidí, kteří se chtějí naučit dělat webové stránky ve WordPressu, online marketing a vlastní marketingovou grafiku ve Photoshopu.

Chtěl jsem tedy vytvořit 3 různé skupiny, které se budou zaměřovat na každé téma zvlášť. Po nějakém čase jsem si uvědomil, že to není nejlepší nápad, protože ta témata se vzájemně prolínají a celkem úzce spolu souvisí.

 

Když budete chtít stavět weby, tak musíte znát určité zásady online marketingu, podle kterých budete web stavět a také musíte umět dělat grafiku, aby web vypadal dobře po vizuální stránce.

Pro marketing je grafika také nezbytností, a proto jsem se tedy rozhodl tyto věci sloučit a udělat komplexní návod od začátku až dokonce a zároveň tím, že budu pomáhat lidem a tvořit komunitu. Získám zpětnou vazbu, a hlavně zjistím, co konkrétně členové chtějí umět.

 

Proč tvořím tuto komunitu?

Jak se říká, dej člověku rybu a nakrmíš ho na den. Nauč člověka rybařit a uživí se sám. Mám hodně podobných či stejných dotazů, na které musím odpovídat stejně. Proto bych chtěl pomáhat více lidem najednou, protože někteří se chtějí zeptat, ale přesto to neudělají.

Chtěl bych vytvořit komunitu lidí, kteří si radí a pomáhají i vzájemně. Každý z nás umí něco jiného a tím, že sdílíme své zkušenosti, se můžeme společně posouvat dál a rychleji. Můžete rychle získat zpětnou vazbu a další rady a tipy na zlepšení.

Především bych chtěl, aby se členové nebáli komunikovat a vyjádřit svůj názor nebo naopak se zeptat. Hodně lidí má stejné otázky jako právě ty, ale většina se bojí zeptat. Tady nejsme ve škole, nemusíte se bát. Všichni jsme jenom lidé a každý z nás začínal stejně „v plenách“.

 

O čem bude tato komunita?

Celý projekt a komunita „podnikáme online“ je zaměřená na vydělávání pomocí internetu. Budeme společně sdílet informace o tvorbě webu, grafice a marketingu. Vše tedy bude zaměřené na tyto 3 hlavní oblasti, které samy o sobě jsou obsahově bohaté. Zde uvedu nějaké příklady:

– Organizace práce, efektivita, prokrastinace, plánování, time management
– Eshopy, produkty, služby, zvyšování zisku, zvyšování konverze
– Tvorba webů, WordPress, wireframe, struktura webů (obsahově i vizuálně)
– Grafika a desing, loga, covery, Photoshop, natáčení a stříhání videí
– Online marketing, obsahový marketing, emailing, affiliate, SEO, linkbuilding, PPC reklama
– Sociální sítě, publikační plán, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn
– Analýza návštěvnosti, analýza konkurence, zpětná vazba od členů skupiny
– Monetizace projektů, možnosti online vydělávání, reklama, bannery, affiliate
– Online nástroje, Automatizace, efektivita a rychlost, výměna zkušeností

A mnoho dalšího, co je spojené s online podnikáním.

 

 

Pro koho je skupina podnikáme online?

Tato skupina je pro každého, kdo se chce naučit vytvořit vlastní web, grafiku nebo online marketing. Je především pro komunikativní a otevřené lidi, kteří se nebojí zeptat nebo pomoci ostatním.

Je tedy hlavně pro všechny, kteří se chtějí živit svým koníčkem. Baví vás vaření? Vytvořte si online kuchařku. Baví vás psaní? Vytvořte si své portfolio a nabízejte své služby ostatním. Zkrátka řekněte světu, kdo jste, co děláte, co vás baví a díky tomu můžete vydělávat.

 

Není to jednoduché, je to práce, ale vyplatí se to.

 

Co mohou členové získat?

V naší komunitě můžeš získat odpovědi na své otázky. Dostaneš zpětnou vazbu na své projekty. Pokud nastane nějaký problém, tak se máš na koho obrátit. Rád ti ve skupině poradím s čímkoli budu moci a bude to v mých silách.

Ve skupině se budu snažit pomáhat a radit. Pokud bude dotaz častější, tak udělám i video návod. Celkově budu sbírat témata pro vytvoření praktických video návodů. Budu vás pravidelně informovat o tom, co dělám, co je hotové a jakým způsobem si organizuji svou práci.

 

Jakým způsobem budu budovat tuto komunitu?

Komunitu budu tvořit díky svým zkušenostem a informacím. Veškeré rady a informace ve skupině budou zdarma, i když za ně ostatní platí. Do skupiny budu dávat určité střípky z celkových video návodů, ve kterých budu ukazovat praktické postupy.

Budu budovat tuto komunitu referenčním marketingem a komunikací. Chtěl bych, aby ve skupině byly komunikativní lidé, kteří se nebojí zeptat na nejasné věci a také lidi, kteří rádi pomohou ostatním, pokud už mají svou zkušenost. Je lepší mít 100 spolupracujících lidí než 10.000 neznámých lidí.

 

 

Vize a cíle

Jak už jsem výše zmiňoval, chci vybudovat komunitu lidí, kteří se zajímají o online podnikání. Chtěl bych, aby většina členů spolupracovala a pomáhala. Ve skupině by měli být především kreativní lidé, kteří chtějí svůj život zlepšit a začít vydělávat díky internetu tím, co je baví.

Do konce roku 2017 chci vybudovat komunitu s 1000 lidmi, z nichž bude zhruba 10% pravidelně komunikovat a někteří z těchto členů budou pravidelně pomáhat i ostatním. Také chci mít hotovou většinu video návodů, které budou v členské sekci, kterou budu stále rozšiřovat a aktualizovat.

 

Držte palce, přidejte se a pozvěte přátele.

Na závěr bych vás chtěl pozvat do této skupiny, ve které se můžete ptát na cokoli, co souvisí s online podnikáním, a doufám, že začnete tvořit vlastní projekty z oblasti, která vás baví. Není nad to vydělávat tím co vás opravdu baví.

Také můžete pozvat své přátele budu jenom rád a oni to ve výsledku také určitě ocení. Pokud tedy na vás někdo bude mít dotazy z této oblasti, tak ho můžete pozvat do této skupiny a tím porosteme společně a budeme získávat nové zkušenosti.

PS: Nezapomněl/a ses přidat? KLIKNI ZDE
PPS: Pozvi 3 své přátele, o kterých si myslíš, že jim může tato skupina pomoci.

 

Přidej se k nám – Podnikáme online
5 (100%) 1 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.