MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Mirek Rohlíček a je mi 24 let. Prodávám produkty na Americkém Amazonu, stavím weby ve Wordpressu a dělám online marketing. A v těchto oblastech také pomáhám svých klientům.
Zdá se vám, že toho dělám moc? Možná ano, ale nad každou z těchto činností jsem strávil dlouhý čas a pravidelně své zkušenosti uplatňuji v praxi. Mojí obrovskou výhodou je to, že se dokážu rychle učit nové věci. Ale nebudeme přeskakovat a vezmu to od začátku.
Pár rychlých faktů o mně pro ty, kterým se nechce číst.
1. Vyhrál jsem první místo v krajské soutěži nástrojařů
2. Rád se vzdělávám a rád předávám své zkušenosti dál
3. Mám raději zážitky a cestování více než hmotné věci
4. Nemám rád nakupování a konzumní styl života
5. Skládal jsem vlastní hudbu a hrál živě na akcích
6. Jsem zastánce Windows a Androidu
7. Jsem puntičkář na kvalitu práce
8. Nemám rád značkové oblečení
9. 3 roky jsem měl dredy
10. Jsem introvert

VZDĚLÁNÍ

Na základní škole jsem nijak extra nevynikal, ale nebyl jsem ani špatný. Prostě průměr. Nedá se říct, že by mi učení nešlo, ale spíš mě nebavilo. Spoustu předmětů na základní škole jsem považoval za ztrátu času. Myslel jsem si, že většinu informací nebudu nikdy reálně potřebovat a nyní s odstupem času můžu říct, že jsem měl tak trochu pravdu.
Po základní škole jsem šel na učňovský obor Nástrojář. Nezvolil jsem zrovna nejlepší obor, ale naučil jsem se hodně praktických věcí. Během studia jsem měl několik brigád v rámci školy, takže jsem získal i určité praktické zkušenosti z reálného zaměstnání.
Po dokončení učiliště jsem pokračoval na nástavbu se zaměřením na podnikání. To byla skutečně dobrá volba. Na této škole jsem poznal prvního skvělého učitele, který vlastně ani nebyl učitel. Byl to podnikatel z praxe a dodnes na jeho hodiny rád vzpomínám. Začaly mě zde bavit předměty jako marketing, management a psychologie. A v těchto oblastech se vzdělává dodnes.

ZAMĚSTNÁNÍ

Do práce jsem nastoupil hned po škole. Pracoval jsem jako dělník v gumárenské výrobě s příslibem místa technologa do budoucna. Na této práci bylo dobré, že byla různorodá. Bohužel se u ní nemuselo tolik přemýšlet a to mě občas přivádělo k šílenství.
Časem se práce stále zhoršovala, normy se zvyšovaly takovým způsobem, že nebylo možné je stihnout. Ve firmě jsem byl už 3 roky a stále jsem neviděl žádný postup, žádné zaučování na budoucí místo ani nic podobného.  Navíc do firmy přišlo několik příbuzných šéfů a pak se tam začaly dít takové věci, že by se o nich dala napsat kniha.

MYŠLENKOVÝ PROGRESS

V listopadu 2014 jsem dostal zánět slepého střeva. A jak to tak bývá, bylo to svým způsobem štěstí v neštěstí. Když jsem vypadl z rutinního způsobu života a nemohl jsem moc manuálně pracovat, začal jsem více přemýšlet o své budoucnosti a vnímat věci trochu jinak než dříve.
V práci jsem dělal každý den s barvami, chemikáliemi a gumou bez ochranných prostředků, protože v práci žádné nebyly. Prakticky tato práce byla výměna zdraví za peníze. V tu chvíli jsem věděl, že dál nechci vyměňovat své zdraví a čas za peníze a chci začít dělat něco, co mě baví, naplňuje a dává smysl. Když jsem se vrátil z nemocnice, začal jsem hledat možnosti.

HLEDÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ

Baví mě práce na počítači, prodávání a marketing. Ideálně jsem chtěl začít vydělávat prostřednictvím internetu. V tu dobu jsem ještě nevěděl, že se dá na internetu vydělávat tolika způsoby. Myslel jsem si, že vydělávat na internetu se dá jenom pomocí eshopu nebo nabízení online služeb.  Na eshop jsem neměl kapitál a na nabídku služeb zkušenosti.
Proto jsem začal hledat způsoby, jak vydělávat online. Jako první jsem zkoušel různé „klikačky“ a podvodné MLM, kterých je všude plno. Strávil jsem nad tím zhruba 3 měsíce a za tu dobu jsem vyzkoušel cca 20 různých projektů. A výsledek? Vydělal jsem něco přes 5 dolarů a zjistil, že tudy cesta nevede. Chvíli jsem také investoval do binárních opcí, ale to mi přišlo spíše jako krátkodobý hazard než byznys.
   

AFFILIATE

V tu dobu probíhala kampaň Online Milionáři o prodeji fyzických produktů na Amazonu. V průběhu kampaně jsem zjistil, že existuje Affiliate marketing, a proto jsem se hned zaregistroval a začal jsem jako nezkušený partner propagovat poslední týden kampaně. Nakonec jsem získal 2 placené konverze z 9 celkových a umístil jsem se v TOP 10 partnerů. Zde určitě sehrálo větší roli štěstí než zkušenosti a já jsem vydělal své první peníze online.
Sám jsem také vstoupil do kurzu Amazing Selling Machine, protože jsem byl nadšený z celého obchodního modelu prodeje fyzických produktů na Amazonu. Pokračoval jsem i v Affiliate u dalších dvou kampaní, Business Boost a Máš Potenciál. V obou kampaních jsem byl v TOP 5 partnerů.
   

WORDPRESS + DESIGN

Časem jsem se naučil stavět weby ve Wordpressu a grafické úpravy ve Photoshopu. To mě bavilo, a tak jsem se stále zdokonaloval a čerpal informace z různých blogů, videí, školení a přednášek. Později jsem se naučil stavět i složitější weby, blogy, magazíny, ale i eshopy. Veškeré grafické úpravy jsem dělal sám. Naučil jsem se dělat webdesign, bannery, obaly ebooků, jednoduchá loga, produktové obaly, covery a obrázky příspěvků na sociální sítě.
 
V tu dobu jsem také opustil své zaměstnání. Nemohl jsem tam už vydržet s tím přístupem, že se s vámi zaměstnavatel snaží vytírat jako s hadrem na podlahu. Zároveň jsem také získal více času na své vzdělávání a Amazon.

AMAZON

Na Amazonu jsme s „kolegou“ začali prodávat repelent náramky pod značkou NEOR. Na začátku se moc nedařilo, ale získávali jsme první recenze. Po čase se podařilo prodat první várku a naskladnili jsme i další barevné varianty.
Následně jako rána z čistého nebe v jižní Americe vypukl virus Zika. V tu chvíli se náramky začaly prodávat tak masivně, že jsme několik týdnů prodávali 100-300 kusů denně. A v tu chvíli jsem zjistil, jaká je opravdová síla Amazonu a médií. Bylo to opravdu neuvěřitelné.
Během té doby jsme naskladnili nový produkt, který se prodával zhruba měsíc a Amazon ho následně bezdůvodně zablokoval. Po konci velké mediální vlny ohledně viru Zika prodeje výrazně klesly a na skladě zůstalo zhruba 11.000 kusů zboží.
Amazon nějakou dobu běžel automaticky a v tom jsem zjistil, že „kolega“ začal na Amazonu prodávat stejné repelent náramky pod jinou značkou s tím, že zkopíroval veškeré texty z původního listingu. To jsem bral jako podraz, a proto jsem to s ním začal řešit.
Následkem toho „kolega“ změnil přihlašovací údaje do prodejní centrály a do kurzu Amazing Selling Machine a ukradl peníze ze společného účtu. Tím naše spolupráce skončila. Pro mě z toho plyne jedno velké ponaučení. A to především o důvěře, spolupráci a penězích.
Nevzdal jsem to a začal jsem hledat nový produkt. Během dalšího měsíce jsem naskladnil a začal prodávat. První měsíc jsem prodal zhruba 700 kusů a věděl jsem, že Amazon je pro mě ta správná cesta. Připravuji další produkty a strategie pro prodej. Určitě se máte na co těšit.

4-8-16

   

BUDOVÁNÍ VLASTNÍ ZNAČKY

Založil jsem tento blog a napsal ebook Úspěšný web abych se podělil o své zkušenosti i s ostatními a diverzifikoval své podnikání. Začal jsem si budovat svoji značku, své jméno.

Co nyní dělám?

  • Pomáhám klientům nastartovat jejich podnikání na Amazonu.
  • Pomáhám s obecným plánováním online marketingových strategií.
  • Pomáhám klientům naplánovat jejich weby a projekty.
  • Stavím pro zákazníky weby ve Wordpressu s řadou doplňkových služeb.
  • Dělám pro zákazníky design produktových obalů, bannery, příspěvky na sociální sítě a různé návrhy.
  • Prodávám své produkty na Amazonu.
  • Píši články na tento web a sdílím své zkušenosti.
  • Každý den se vzdělávám v těchto oblastech.