Podnikání na Amazonu #11 – Registrace značky, daně a firma

V předešlých článcích jsme si řekli, jak začít podnikání na Amazonu a dnes tomu dáme konečnou podobu. Tyto záležitosti je důležité řešit, ale není třeba je řešit hned na začátku.

Znám několik prodejců, kteří založili v USA firmu, následně prodali pár desítek produktů a zase ji museli pozastavit, protože se jim to zkrátka nevyplatilo a s prodejem na Amazonu skončili.

Nyní tedy už začínáte prodávat větší množství produktů a potřebujete vyřešit formální náležitosti, jako je registrace značky, založení firmy a zdanění příjmů z Amazonu.

 

Registrace značky na Amazonu

Jako první se zaměřte na registraci značky (Brand Registry) přímo na Amazonu. Pokud neprodáváte opravdu velké množství zboží, stačí vám registrace značky na Amazonu. K registraci na Amazonu potřebujete obrázky vašeho loga na produktu a na obalu produktu.

Amazon vyžaduje funkční webové stránky, na kterých je váš telefonický kontakt a emailová adresa. Jestli máte značku registrovanou úspěšně, můžete zjistit přes support. Pokud s registrací nastanou nějaké problémy, Amazon vám zašle email.

 

Registrace ochranné známky

Pokud chcete mít jistotu, že vám nikdo značku nevezme, protože už má nějakou hodnotu, můžete si svou značku zaregistrovat pro určité země, a tak se ochránit před případnými problémy.

Pokud budete hledat někoho, kdo by vám s tím pomohl, můžete se obrátit na některé freelancery na Fiverr.com.

 

Daně a firma

Když chcete danit své příjmy, můžete si vybrat, jak to budete dělat. Můžete založit firmu LLC v USA, která se vám asi nejvíce vyplatí vzhledem k tomu, že s tím není tolik starostí a cenově se to také poměrně vyplatí.

Na druhou stranu potřebujete firmu založit a pro nás je to trochu organizačně a orientačně složitější. Další způsobem, jak danit své příjmy, je zvolit například českou firmu S.R.O. a danit prostřednictvím české firmy.

Další možnosti, jak danit své příjmy můžete najít ve článku, který nedávno psala na můj blog Monika Vítková. Pokud v této oblasti stále tápete, tak se můžete obrátit na profesionály, kteří se touto oblastí zabývají. Já jsem také využil tuto možnost.

 

Nemusíte umět všechno

Profesionály na daňové odvětví v USA můžete najít například na Fiverr.com. Dávejte si však pozor na podvodníky, kteří chtějí řešit vše mimo Fiverr, sbalí peníze předem a žádného řešení daní se už nedočkáte.

Nejlépe uděláte, když najdete firmu, která se zabývá řešením daní a účetnictvím, je spolehlivá, má spoustu referencí a spokojených klientů. Já sám se v těchto oblastech moc nevyznám, a proto jsem si našel na tyto záležitosti profesionály, kteří vědí, co dělají a mohu se na ně spolehnout.

Stále se mi to vyplatí více, než kdybych zjišťoval, jak v USA fungují daňové zákony a vše ostatní, co potřebuji. Ve výsledku bych zjistil, že celý systém je tak složitý, že si na to stejně musím někoho najít.

 

Myslete jako podnikatel, ne zaměstnanec

Dělám to stejně jako při podnikání zde v Čechách. Tato zbytečná byrokracie jsou jen informace, které mě nebaví, a proto si rád zaplatím někoho, kdo to vyřeší za mě, než abych nad tím ztrácel svůj čas, který můžu věnovat svému podnikání.

 

 

Toto by bylo z této série o podnikání na Amazonu vše a doufám, že budete sledovat i další série, protože se určitě máte na co těšit. Tyto informace vám mohou opravdu pomoci.

Dělám to pro vás zdarma, a pokud si myslíte, že to dělám dobře a chcete mě podpořit, můžete sdílet má Youtube videa nebo články a stát se fanouškem na mých sociálních sítích. Děkuji!

Podnikání na Amazonu #11 – Registrace značky, daně a firma
5 (100%) 5 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.