Podnikání na Amazonu #1 – Amazon je podnikání NE přivýdělek

Toto je první část ze série článků o podnikání na Amazonu. Tuto sérii jsem rozdělil na 11 částí, ve kterých podrobněji rozeberu celý průběh podnikání na Amazonu od začátku až do konce. U každé části je video záznam z live streamu na mé Facebook stránce.

 

Máte dost času a peněz?

Pokud se rozhodujete, jestli do podnikání na Amazonu jít nebo ne, je důležité objektivně zvážit, jestli máte dostatek času a peněz na toto podnikání.

Amazon je jistě skvělou šancí, jak vydělávat z domova, ale určitě to není zadarmo. Je důležité Amazonu, věnovat spoustu času a nemalé investice ostatně jako každému jinému podnikání.

Pokud jste ten typ člověka, který po práci přijde domů, pustí si televizi a nic jiného ho nezajímá, tak Amazon raději ani nezkoušejte. Můžete přijít nejen o spoustu peněz, ale i o čas.

 

Kolik potřebujete času a peněz?

Naopak pokud chcete začít nějaké své podnikání od začátku a jste ochotni tomu věnovat svůj volný čas, směle do toho. Na začátku vám toto podnikání může zabrat cca 2-4 hodiny denně, ale časem se to zlepší.

Musíte také investovat peníze do výroby zboží, tvorby webu a grafiky, marketingu a skladování. Tyto částky se mohou pohybovat od 50.000 až do 300.000 Kč a více. Především musíte mít pevnou vůli a nevzdávat se po prvním neúspěchu, který vás potká. A věřte mi, že vás potká.

 

Mohou nastat nějaké problémy?

Při podnikání na Amazonu narazíte na spoustu problémů. Problémy s kvalitou zboží od dodavatelů, problémy s dopravou, ztrátou zboží a další, které vás mohou na cestě Amazonem potkat. Na druhou stranu je to velká příležitost, jak si vybudovat svou finanční a časovou svobodu v řádech několika let.

 

Je podnikání na Amazonu jednoduché, jak popisují kampaně?

Mnoho lidí, kteří vstoupili do různých online kurzů, naletěli na klamavé informace, jak je všechno jednoduché a jak vydělávat na Amazonu dokáže každý. Většina bohužel nebyla připravená na to, co je potřeba dělat pro úspěch.

Problém není v kurzech. Největší problém je v tom, jak jsou podobné kurzy propagované, a také ve lhaní ohledně celkové problematiky na Amazonu. Mnoho Amazon „guru“ dokáže skvěle namotivovat, ale realita je jinde. Kvůli tomuto problému jsem napsal i svůj nejčtenější článek na blogu „Pravda o podnikání na Amazonu“.

 

Lidé, kteří začali na Amazonu prodávat byli připraveni na to, že dostanou všechny informace hned a ty jim pomohou snadno zbohatnout. Účastníci kurzů byli obrovsky namotivovaní a při prvních problémech jejich motivace klesla, protože vše nešlo podle plánu, který byl prezentován při propagaci kurzů.

 

Mohu začít podnikat i bez kurzu?

Sám jsem prošel několika kurzy a s klidným srdcem vám mohu říci, že informace, které jsem se dozvěděl, jsou všude na internetu a není tak těžké je najít. Takže pokud chcete začít podnikat na Amazonu, začněte googlit a máte hodnotnější a aktuálnější know-how než kdokoli z nějakého kurzu, kdo nesleduje aktuality.

To by bylo k této úvodní části vše. A jedna rada na závěr. Amazon je podnikání jako každé jiné. Je potřeba do něj investovat svůj čas a peníze, aby rostlo. Pokud na podnikání na Amazonu nemáte čas, tak raději investujte do něčeho jiného, protože by to pro vás byly jenom vyhozené peníze.

 

 

Záznam z živého streamu z mé Facebook stránky. Další části můžete už teď najít na Youtube a pokud chcete další hodnotné informace, nezapomeňte sledovat můj Youtube kanál a Facebook.

V další části se vrhneme na výběr produktu pro vaše podnikání na Amazonu a řekneme si nějaké základní metriky, podle kterých se při výběru budeme orientovat.

Podnikání na Amazonu #1 – Amazon je podnikání NE přivýdělek
3 (60%) 2 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.