Online Aplikace – YTZ.cz – Zkracovač

Na začátku roku 2017 jsem si řekl, že chci začít vytvářet a nabízet online nástroje, které pomohou s online marketingem, automatizací nebo zvýší efektivitu práce.

Mám naplánovaných celkem 6 online nástrojů. Chtěl jsem začít něčím jednoduchým a nyní už můžete vidět první z webových aplikací online.  První z nich je zkracovač, který můžete najít na ytz.cz.

Proč název YTZ.cz?

Tento nástroj je především pro komunitu youtuberů a zkracování Youtube videí. Zkracovač je ale univerzální, a proto ho můžete použít i na jakékoli jiné odkazy nejen Youtube. Název jsem zvolil YTZ, protože moje cílová skupina jsou mladší tvůrci na Youtube a vím, že zkracovače hodně používají.

 

Tvorba zkracovače

Celý script webu jsem koupil na codecannyon.net. Zkoušel jsem i jiný zkracovač, ale bylo v něm bohužel mnoho chyb. Zvolil jsem tedy tento systém a dobře jsem udělal. Soubory jsem nahrál na server a propojil s databází.

Když jsem celý systém nainstaloval a zprovoznil, bylo třeba vše nastavit. Po nastavení jsem se pustil do překladu celého webu. Kompletní přeložení celého webu mi zabralo zhruba 6 hodin. Některé texty a slova nejsou správně přeložená, ale je hotových 97%.

Když jsem vše nastavil a přeložil bylo hotovo. V aplikaci byl na začátku problém a to ten, že neukazoval aktuální akce odkazu (prokliky) a také pří prvním kliknutí na odkaz padala chyba 500. Nakonec jsem zjistil, že to byl problém v geo přesměrování a špatný script jsem nahradil. HOTOVO.

 

Jaké má zkracovač funkce?

V tomto nástroji jsou opravdu rozsáhlé možnosti používání a analýzy. Můžete zkracovat odkazy a vytvářet vlastní odkazy, například ytz.cz/nazev-firmy. Odkazy také můžete zaheslovat a zpřístupnit pouze oprávněným osobám.

 

Jedna z hlavních výhod tohoto zkracovače je sledování prokliků a geografické analýzy prokliků (odkud se návštěvník proklikl). Můžete si vyexportovat odkazy nebo analýzy prokliků do Excelu.

V dalších funkcích, které jsou placené, můžete vytvářet balíčky, což jsou kategorie odkazů pro lepší přehled a zrychlení práce. Jako poslední z hlavních funkcí bych také zmínil náhledy. To je vlastně bannerová reklama před samotným prokliknutím na cílový web.

 

Vize a cíle

S touto webovou aplikací moc cílů a záměrů nemám. Má především pomáhat ve sledování prokliků a zkracování odkazů. Určitě si od toho neslibuji nějaký větší přivýdělek, ale každá koruna navíc je zkrátka dobrá a zakoupením tohoto nástroje mě můžete podpořit v další práci a realizaci dalších nástrojů.

Byl bych rád, kdyby tuto aplikaci používalo co nejvíce lidí. Mám rád čísla, a proto se mi líbí, že na hlavní stránce ytz.cz je počitadlo registrovaných uživatelů, zkrácených odkazů a prokliků na odkazech. Tím můžu skvěle měřit progess nástroje a vidí ho i ostatní.

Do konce roku 2017 bych chtěl překonat tyto hranice:

500 registrovaných uživatelů
1000 zkrácených odkazů
5000 prokliků na odkazy

 

Mini soutěž

Můžete mi do komentářů napsat, která online aplikace by pomohla vašemu podnikání (reálně). 30.4 vyberu 5 tipů od vás. A můžete získat zdarma placené členství v této aplikaci s rozšířenými funkcemi.

PS: Sdílením si také můžete udělat malé bezvýznamné plus.

 

Máte to zdarma, tak proč to nevyužít?

Celý nástroj můžete využívat 100% zdarma. Je tam pouze pár vylepšení pro uživatele, kteří si tuto aplikaci opravdu zamilují. Pokud se vám tato aplikace líbí, můžete ji doporučit ostatním. Děkuji.

 

Sledujte mé sociální sítě a brzy se můžete těšit na další online aplikace, které pomáhají v online podnikání. Nezapomeňte hlavně sledovat můj Facebook a Youtube.

Online Aplikace – YTZ.cz – Zkracovač
5 (100%) 1 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.