Můj Rok 2016

Rok 2016 je už na námi a každý z nás tento rok prožil jinak. Každý z nás zažil nějaké úspěchy a neúspěchy, dobré i špatné věci. V minulém roce jsem byl nahoře, ale i dole a prožil jsem neskutečný progress především v pracovním životě.

 

Rok 2016 ve zkratce

V minulém roce jsem zažil mnoho změn. Během jednoho dne jsem začal vydělávat přes x0.000,- Kč denně a později jsem o vše přišel. Naučil jsem se spoustu věcí. Udělal jsem několik webů a stovky grafických návrhů ve Photoshopu. Byl jsem na dovolené, během které jsem vydělal x0.000,- Kč na Amazonu.

Hodně jsem cestoval s přítelkyní. Rok jsme začínali v termálních lázních na Slovensku. O prázdninách jsme byli s kánoí na Vltavě v jižních Čechách a v září ještě na Moravě ve vinných sklípcích a na pokoji s vířivkou. Rok 2016 jsme zakončili na náměstí v Amsterdamu v Holandsku.

Během roku 2016 se v mém životě změnilo opravdu hodně věcí a dlouho jsem přemýšlel, jak tento článek napíšu, abych na něco nezapomněl. Nakonec jsem se rozhodl, že napíšu jenom o nejdůležitějších událostech z mého roku 2016. Tak jdeme na to.

 

Začátek roku 2016

Jak jsem již psal, začali jsme s přítelkyní rok 2016 v termálních lázních na Slovensku. V tu dobu jsem prodával Amazon a repelent náramky s „kolegou“. Prodeje nebyly nic moc, ale prodávalo se cca 5 až 8 kusů denně.

Také jsme připravovali nový produkt pro Amazon a na konci ledna jsme naskladňovali prvních 1000 kusů nového produktu. Jednalo se o Ultrasonic pest repeller.

* Repelent náramky (Starý a nový obal), Ultrasonic.

 

Na začátku února do Jižní Ameriky přišel virus ZIKA. Což je virové onemocnění, které roznáší komáři a zabraňuje ve vývoji mozku dítěte v těle matky. Důsledkem tohoto viru je menší hlava dítěte a mentální postižení.

 

Amazon Bestseller

Díky tomu, že jsme prodávali produkty proti komárům, kteří tento virus roznášeli, se obrovsky zvýšily prodeje. Během měsíce jsme se staly Bestsellerem a prodávali průměrně 150 kusů denně. Za jeden měsíc se nám podařilo prodat téměř 5000 kusů. Více než nějakou dovedností to byla věc náhody. To nikdo nemohl předvídat.

*132 prodaných kusů za jeden den. Částka zobrazuje obrat NE zisk.

 

Občas nastaly problémy s naskladněním, které jsme vyřešili, ale bohužel nám zablokovali druhý produkt (Ultrasonic), kterého jsme prodali celkově přes 1200 kusů. Toto období trvalo zhruba od začátku února až do konce května. Poté prodeje klesly přibližně na 10 kusů denně. Během celého období jsem spravoval sociální sítě, dělal grafiku, web a zákaznický servis.

 

* Sales Summary zobrazuje obrat NE zisk. Nalevo 19.4.16. Nalevo 7.3.16

V průběhu první poloviny roku jsem prodal svůj sound systém, který jsem stavěl přes 4 roky. Navštívil jsem WordCamp 2016 a různá wordpress školení. Založil jsem zábavní magazín a stavěl svůj první affiliate eshop, který se bohužel nedočkal finální verze.

 

Konec na Amazonu. Nebo ne?

Druhá polovina roku byla o něco akčnější. Kolega se rozhodl, že dál nechce spolupracovat na Amazonu, a tak vzal všechny účty, nerozdělené peníze a více než 11000 kusů zboží ve skladu Amazonu. Zkoušel jsem situaci řešit, ale neměl jsem žádnou možnost odvolání. NIKDE.

 

Nová cesta

S Amazonem jsem neseknul a začal jsem hledat svůj nový produkt, který budu prodávat už jenom já sám. Koupil jsem také jeden projekt, který se snažím rozjíždět ještě dnes. Investuji do něj svůj čas i peníze a věřím, že má velký potenciál. Bohužel vám neřeknu, o jaký se jedná projekt.

Také jsem se rozhodl, že půjdu se svou kůží na trh a konečně vystoupím ze své komfortní zóny. Během července a srpna jsem připravoval svůj web MirekRohlicek.cz a napsal jsem svůj první ebook Úspěšný web, do kterého jsem sepsal postup, jak postupně budovat úspěšný web.

 

Nezaměřil jsem se jen na web, ale zabýval jsem se i na online marketingem, který je součástí každého úspěšného webu. Ebook je zaměřený především na začátečníky a jsou v něm opravdu komplexní informace, které spolu souvisí, a přesto zasahují do mnoha oblastí.

 

Pokračování na Amazonu

Během července a srpna jsem vybral svůj nový produkt, našel a vybral dodavatele, nechal jsem si zaslat vzorky a udělal design pro prvních 1000 kusů mého nového produktu.

Nechal jsem produkt vyrobit a zaslat první várku na Amazon a začal jsem prodávat. Na začátku jsem během prvního týdne rozdal 60 kusů produktu a začaly chodit první organické objednávky.

 

Cestujeme

Byly prázdniny, a tak jsme s přítelkyní vyrazili na vodu do jižních Čech. Navštívili jsme Vítkův Hrádek, nádherný klášter ve Vyšším brodě, stezku korunami stromů, sjeli jsme Vltavu od Vyššího brodu do Zlaté koruny, navštívili jsme zámek Český Krumlov a barokní divadlo.

Při cestě z jižních Čech jsme navštívili město České Budějovice, kde jsme spali před Kauflandem v autě a měli jsme ten nejhorší langoš k snídani v životě. Byli jsme na Černé věži a pokračovali jsme dál.  Další zastávkou byl zámek Hluboká nad Vltavou, který je opravdu nádherný.

 

Celý výlet jsme zakončili návštěvou zámku Červená Lhota. Během celého výletu jsem nechal automaticky publikovat můj první článek na tomto blogu. Celý výlet trval 5 dní a během toho jsem na Amazonu vydělal zhruba x0.000,-Kč. Byl to úžasný pocit.

 

Zpět do práce

Pokračoval jsem ve vylepšování svého listingu a plánoval další produkt, který mám dnes na cestě do  Amazonu. Pravidelně každý týden jsem psal články na svůj blog a vzdělával se v online marketingu. Začal jsem také plánovat a to mě hodně posunulo. Také jsem začal prodávat své služby klientům, protože mě baví dělat weby, grafiku a rád se podělím o své zkušenosti.

 

Morava

V září jsme jeli na další výlet, tentokrát na jižní Moravu do Valtic. Daroval jsem přítelkyni k narozeninám víkend na Moravě s vínem a vířivkou na pokoji. Během víkendu jsme se jeli podívat do Valtického podzemí na Valtický zámek a zámek v Lednici. Na cestě zpět jsme ještě navštívili zámek Mikulov.

 

Konec roku 2016

Před koncem roku jsem pravidelně psal články, staral jsem se o podnikání na Amazonu a vzdělával jsem se v online marketingu. V listopadu jsem se také přidal k projektu Wp-admin.cz, kde se staráme o WordPress weby klientů.

Řešíme různé problémy a chyby. Na začátku jsem se musel naučit hodně nových věcí a orientovat se v novém systému pro komunikaci a správu projektů.

Celý rok 2016 jsem zakončil v Amsterdamu v Holandsku. Je to zajímavé město, které se bohužel nedá stihnout za jediný den. Během celého roku jsem také hodně zlepšil svou angličtinu, organizaci práce, disciplínu a kvalitu práce.

 

Toto byl můj rok 2016. Pokud by vás zajímal můj rok v podobě obrázků, můžete se podívat na můj Instagram nebo album na mém osobním Facebooku, kde na konci roku vytvářím alba fotografií za uplynulý rok.

 

Co bude dál?

Rok 2017 jsem si důkladně naplánoval a zaměřím se na komunikaci s fanoušky a pomoc. Chtěl bych se více dělit o svoje zkušenosti prostřednictvím Facebook live streamů a Youtube. Budu pokračovat v Amazonu, tvorbě webů a grafice. Těším se, co nachystá rok 2017.

A jaký si měl/a rok 2016 ty? Máš nějaký svůj příběh? Napiš mi a rád si ho přečtu. Také sleduj speciální live streamy na mé FB stránce, kde budu vysílat každý týden. Budu předávat hodnotné know-how, za které si jiní nechávají platit.

 

PS: Tímto článkem nechci nijak „machrovat“.
PPS: Článek je pro připomenutí vzpomínek z roku 2016.
Všichni zapomínáme.
Můj Rok 2016
5 (100%) 2 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.