Jak začít s Bitcoinem a Kryptoměnami

jak začít s bitcoinem jak koupit bitcoin za peníe mirekrohlicek.cz kryptoměny altcoiny jak na to informace investování

Jak jsem se dozvěděl o kryptoměnách a Bitcoinu?

O Bitcoinu jsem se dozvěděl zhruba před rokem, kdy měl 1 BTC hodnotu nějakých 400 dolarů (cca 10.000,- Kč). V té době jsem se dost aktivně věnoval podnikání na Amazonu a kryptoměnám jsem nedával větší pozornost.

Také jsem viděl minulý rok webinář od Karla Fillnera, kterého jsem poznal přes různé affil kampaně. Affiliate jsem se v minulosti také poměrně aktivně věnoval. Tam jsem se dozvěděl, jak zhruba Bitcoin funguje ale dál jsem to neřešil, protože mi to přišlo hrozné složité. Nyní jsem si konečně začal zjišťovat i další informace.

 

Aktivně jsem začal sledovat Bitcoin

Zhruba před 3 měsíci jsem začal aktivně sledovat vývoj cen, než jsem udělal svou první investici do kryptoměn. Když jsem na začátku července začal sledovat ceny, tak cena 1 BTC byla okolo 2500 USD. Pořád mi to přišlo ale moc a chtěl jsem počkat až cena trochu spadne dolů.

Přidal jsem se do různých skupin na Facebooku (Odkazy jsou na konci článku) a začal sledovat i další kryptoměny jako Litecoin, Verge a Pivx. Chtěl jsem začít investovat, ale na začátku srpna proběhl Segwit. Nikdo tedy nevěděl, co bude dál a jestli bitcoin bude stoupat nebo klesat. Takže jsem ještě počkal.

jak začít s bitcoinem jak koupit bitcoin za peníe mirekrohlicek.cz kryptoměny altcoiny jak na to informace investování

Bitcoin se tak dostal až na 4700 USD během dalšího měsíce. Masakr.

Začal jsem si tedy zjišťovat víc informací o peněženkách, trezorech, těžbě a kryptoměnách jako takových. Na začátek je to opravdu spoustu informací, které dokáže vstřebat jen málokdo. Ať jde o technické fungování kryptoměn nebo investování na burzách.

 

Jak začít s Bitcointem a jak jsem začal já?

Založil jsem si Bitcoinovou peněženku, kde můžu ukládat své bitcoiny. Je trochu průšvih, že pro každou kryptoměnu by měla být vlastní peněženka. Další možností je, že si necháte své kryptoměny na burzách. Je to ale poměrně nebezpečné.

Své virtuální měny si tedy ukládáte do svého počítače. Další možností je Hardware peněženka, která už něco stojí ale je bezpečnější. Pokud v BTC držíte více peněz, tak se určitě vyplatí investovat do Trezoru.

jak začít s bitcoinem jak koupit bitcoin za peníe mirekrohlicek.cz kryptoměny altcoiny jak na to informace investování
Nejdřív jsem si zkusil nějaké ty „klikačky“, které mi vydělali pár mBTC. Skvěle jsem si na tom otestoval, jak fungují transakce a že vše funguje, jak má. Zabere to čas, ale pokud začínáte, tak si na tom můžete vše krásně vyzkoušet.

Bitcoiny Zdarma:

BTCCLICKS – Klikejte na reklamy a sbírejte mBTC. Během dne se pravidelně přidávají nové reklamy cca až 50. Po kliknutí jenom vyplníte google capcha a připíše se hodnota na účet.
FREEBITCOIN – Zde je více možností, jak získat bitcoiny zdarma. Nejlepší možnost je, že jednou za hodinu dáte Roll a dostanete random částku na. Opravdu jednoduché.
MOONBITCOIN – Stačí zadat svou Bitcoin adresu a pak jen čekáte na načítání Bitcoinů a následně je vybíráte. Čím častěji je vybíráte, tím víc jich dostáváte.
MOONLITECOIN – Tento projekt funguje stejně jako MoonBitcoin ale s tím rozdílem, že sbíráte Litecoiny.

 

Mining (Těžba kryptoměn)

Kryptoměny lze také těžit. Zjistil jsem, že se to obyčejnému člověku na normálním počítači absolutně nevyplatí. Těžba znamená, že výkon vašeho počítače, popřípadě speciálně sestaveného „super počítače“ se spotřebovává na opravdu složité výpočty. Za vyřešení těchto výpočtů získá těžař určitou částku BTC. Toto slouží k převádění měn mezi účty a novému těžení.

Toto zde vysvětluji opravdu jenom laicky, protože jsem se o těžení více nezajímal. Pokud se o to ale chcete zajímat, tak se můžete podívat na různé skupiny na Facebooku. Je jich také poměrně hodně. Těžit jdou mimo jiné i další kryptoměny nejenom Bitcoin ale i Ethereum nebo Litecoin. Můžete se také přidávat do různých Poolů ale o tom se více dozvíte určitě jinde.

jak začít s bitcoinem jak koupit bitcoin za peníe mirekrohlicek.cz kryptoměny altcoiny jak na to informace investování

Těžba kryptoměn není nejlepší cesta, jak získat nejrychleji nějaké bitcoiny pro investování a zhodnocení. Člověk potřebuje opravdu velkou investici na sestavení počítačového systému pro těžbu bitcoinů a následně spotřebovává spoustu elektrické energie. Proto jsem se rozhodl, že koupím Bitcoiny za normální peníze. Tomu se říká FIAT.

 

Nákup Kryptoměn

Začal jsem hledat weby, kde můžu koupit první bitcoiny a s těmi následně obchodovat a kupovat jiné kryptoměny. Já jsem zvyklý především na rychlost jednoduchost a bezpečnost, proto jsem chtěl najít web, kde můžu zaplatit kartou a hned si otestuji, jestli platby přichází bez problémů a hned mohu Bitcoiny koupit. Nic takového jsem bohužel nenašel.

Většina takových marketů má SEPA převody, takže bych musel na převod nějakou dobu čekat, a navíc jsem nechtěl řešit takové věci. Zjišťoval jsem to nejvíce informací o všech různých tržištích, a tak jsem vám sestavil tento seznam

Seznam marketů, kde koupit Bitcoiny za peníze

COINMATE – Zde jsem nakupoval. Mají skvělý kurz a převod z FIO banky v českých korunách (Ušetříte za konverzi měny) na účet je okamžitý. DOPORUČUJI
BITSTAMP
– Můžete nakupovat BTC, XRP, LTC, ETH za EUR nebo USD. S tímto webem nemám zkušenost ale členové skupin také doporučují.
KRAKEN – Můžete nakupovat BTC, XBT, BCH, DASH, ETC, ETH, LTC, REP, XMR, XRP, ZEC,  za EUR nebo USD. Také nemám zkušenost.
COINBASE – Zde můžete nakupovat BTC, ETH, LTC za USD nebo EUR. Také nemám zkušenost.
SIMPLECOIN – Český projekt na směnu BTC za KČ. Mají o něco vyšší kurzy než CoinMate
FREECOIN – Další český projekt na směnu BTC za KČ. Také mají o něco vyšší kurz než CoinMate

Na všech těchto webech se musíte verifikovat pomocí telefonního čísla, osobních dokladů jako je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas. Dále někde požadují fakturu pro ověření vaší adresy. Tyto verifikace jsou u většiny marketů a trvají různě dlouho (cca 5hodin až 3 dny).

Já jsem osobně nakupoval na COINMATE, protože mají opravdu skvělý kurz na nákup i prodej a posílání z FIO banky je opravdu rychlé. Peníze jsem měl během 10 minut na účtu a dále jsem je poslal na Bittex, kde jsem směnit investoval BTC i do jiných kryptoměn. A do jakých? Hlavně LTC, PIVX, XVG a další nadějné. Chcete znát celé mé portfolio, a jak se mi vede? Určitě sledujte můj blog i nadále.

 

Momentálně je už vše na vás

Kde investujete, kdy investujete a hlavně kolik investujete. K tomuto vám můžu dát jednu hlavní radu. Vzdělávejte se a sledujte informace a dění okolo Bitcoinu. Investujte jenom tolik, kolik můžete ztratit.

Tyto odkazy vám ve vašem hledání a vzdělávání hodně pomůžou:
COINMARKETCAP – Přehled kurzů kryptoměn. Najdete zde i domácí stránky coinů nebo markety, na kterých můžete obchodovat s těmito kryptoměnami.
BITCOINMAN – Hodně informací o bitcoinech ale i dalších kryptoměnách. Mimo jiné tam najdete i kalkulačku, kterou čas od času používám.
BTCTIP – Toto je blog Karla Fillnera, který se v kryptoměnách pohybuje již delší dobu. Píšou zde články i jiní nadšenci kryptoměn.
ALTCONIA – Nový projekt české komunity, který ještě nespatřil světlo světa. Měl by obsahovat tipy a analýzy pro investování.

Facebook skupiny zaměřené na Bitcoin a kryptoměny:
Bitcoinová komunita CZ & SK
Bitcoinoví gambleři a spekulanti
ALTcoinoví Gambleři a Spekulanti

Tak tohle bylo v prvního článku vše. Myslím, že je hodně nadupaný informacemi a odkazy, a že vám to pomůže. Můžete mi psát své názory do komentářů.
Pokud chcete nějaké další informace, můžete mi napsat.

PS: Můžete si udělat jednoduše i adresu pro BTC donate jako já: 17CytpUzxM7WQZ33NfRsAhrtotxzVhU6iG

Jak začít s Bitcoinem a Kryptoměnami
4.5 (90%) 6 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.