Free Fotobanky 2/2 – Obrázky a fotky ke stažení zdarma

první části tohoto článku jsem uvedl 20 zdrojů, ze kterých můžete stahovat obrázky a fotografie zdarma. Veškeré zdroje byly pod licencí Public Domain nebo CC0. S těmito licencemi můžete obrázky používat, upravovat či kopírovat zdarma.

V této části uvedu zdroje, které podléhají stejným licencím jako veškeré zdroje v minulém článku, který můžete najít zde. Navíc vám připomenu, jak je to s těmito licencemi a jaké zdroje zde najdete.

Licence zdarma

Obrázky označené licencí Public Domain (Volná licence) nebo CC0 můžete volně používat, upravovat, publikovat a jakkoli využívat. V tomto článku uvedu také free fotobanky s licencí CC3.0, ve kterých musíte u obrázků uvést autora nebo zdroj, odkud jste obrázek stáhli.

Nyní už jdeme na druhou polovinu free fotobank, které jsem pro vás připravil. Doporučuji jako u předešlého článku před použitím obrázků z fotobank si přečíst pravidla dané fotobanky, která se mohou časem měnit. A pokud znáte nějaké další fotobanky zdarma, můžete mi napsat a já je přidám do článku.

 

1. Photocollections

Nová fotobanka od Polského autora obsahuje především fotografie přírody, zvířat a divočiny. Obrázků zde není mnoho, ale jsou velice povedené. Všechny jsou pod licencí Public Domain.

 

2. Nos.twnsnd

Tato fotobanka obsahuje staré fotografie a černobílé snímky. Všechny můžete použít zdarma pod licencí Public Domain.

 

3. Picography.co

Další z menších fotobank, která poskytuje možnost přidávání fotografií od různých autorů, kteří své obrázky publikují pod licencí CC0.

 

4. Super Famous

V této fotobance najdete fotografie z ptačí perspektivy, panoramata a přírodu. Autorem této fotobanky je Folkert Gorter, který své fotografie nabízí ke stažení zdarma pod licencí CC3.0. To znamená, že při publikování jeho obrázků musíte uvést také autora.

 

5. Sunshine Sites

Po vyplnění emailu získáte přístup ke 415 kvalitním obrázkům z 29 různých kategorií.

 

6. Negative Space

Zde můžete najít přes 500 obrázků s různou tématikou. Obrázky jsou rozděleny do 14 kategorií a každý týden autor přidává 20 nových obrázků.

 

7. Albumarium

V této fotobance můžete najít obrovské množství obrázků a fotografií. U všech těchto obrázků musíte uvést autora (Licence CC3.0) a některé z nich nemůžete použít ke komerčním účelům. Je tedy důležité si předem přečíst veškeré podmínky používání.

 

8. Good Free Photos

Pokud chcete najít fotografie z různých koutů světa, můžete se podívat na Good Free Photos.

 

9. Street Will

Na Street Will můžete najít fotografie z města, ale i z přírody. Veškeré fotografie jsou pod licencí Public Domain.

 

10. Stok Pic

StokPic obsahuje přes 1000 obrázků v 16 různých kategoriích. Na webu si můžete zobrazit posledních 100 obrázků nebo se přihlásit k odběru newsletteru a pravidelně dostávat 10 nových obrázků do emailu.

 

11. Kaboom Pics

Tato fotobanka obsahuje více než 1500 fotografií rozdělených do 6 různých kategorií. Při vyhledávání vám banka nabízí podobné obrázky, což vám značně usnadní hledání.

 

12. 1 Million Free Pictures

Autorem této fotobanky je Toper, který je amatérský foto blogger a jeho plán je jasný. Toper chce následujících 30 let každý den přidávat 100 obrázků denně. Jeho cílem je vytvořit fotobanku, která obsahuje více než 1 milion fotografií. Všechny jsou pod licencí Public Domain.

 

13. ISO Republic

Tato fotobanka nabízí více než 1000 opravdu krásných obrázků přírody, měst, technologií a dalších zajímavostí. Fotografie jsou určené především pro designery, developery, bloggery a marketéry.

 

14. Stock Snap

Stock Snap je zajímavý především svým způsobem vyhledávání obrázků. Fotografie a obrázky si můžete řadit podle data přidání, trendu, shlédnutí, stažení nebo podle klíčových slov.

 

15. All The Free Stock

Tento web funguje především jako rozcestník pro různé zdroje obsahu, jako jsou fotografie, videa, zvukové efekty, fonty nebo návrhy webů. Většina zdrojů je pod licencí CC0, ale doporučuji předem přečíst povolené možnosti použití a licence.

 

16. Users Think

Web User Think pomáhá uživatelům s UX a optimalizací webů pro konverze a jako svůj magnet nabízí 99 fotografií zdarma, které vám pomohou zvýšit váš konverzní poměr a proklik.

 

17. Travel Coffee Book

V této fotobance najdete krásné fotografie z cest. Jsou zde fotografie z různých světadílů a velkou výhodou je, že si můžete všechny fotografie stáhnout najednou.

 

18. Pick Up Image

Obsáhlá fotobanka, která nabízí fotografie od mnoha autorů. Veškeré fotografie jsou pod licencí CC0. Můžete je tedy bez starostí používat zdarma.

 

19. Free Range Stock

Free Range Stock nabízí opravdu velké množství fotografií ve vysokém rozlišení. Obrázky můžete vyhledávat jednoduše díky rozdělení fotografií do 30 kategorií.

 

20. Raumrot

Poslední fotobankou z mého výběru je Raumort. Obsahuje přes 1400 fotografií a většinou je u fotografií nutné uvést autora.

 

Toto je tedy z mého výběru fotobank zdarma vše. Takových zdrojů je určitě mnohem více, než jsem uvedl v těchto dvou článcích, ale většina obsahuje placené obrázky nebo je problém na webu najít druh licence.

V tomto článku jsem uvedl zdroje, které podléhají licencím Public Domain a CC0, u kterých můžete používat a upravovat fotografie zdarma. Také jsem zde uvedl pár zdrojů s licencí CC3.0, u které musíte uvést autora díla.

 

Ušetřil jsem vám mnoho času s hledáním vhodných fotografií pro váš web, reklamu, tiskoviny nebo jiné věci? Můžete mě podpořit sdílením tohoto článku. Budu vám moc vděčný. Pokud nechcete propásnout další žhavé novinky ze světa online podnikání, můžete se stát fanouškem mé Facebook stránky.

Free Fotobanky 2/2 – Obrázky a fotky ke stažení zdarma
3.5 (70%) 2 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.