Angličtina s Duolingo – Popis aplikace

Tentokrát jsem si pro vás připravil poněkud netradiční sérii článků. Každý článek bude obsahovat jednu anglickou lekci aplikace Duilingo. Já jsem díky Duolingo zásadně zlepšil svou angličtinu a naučil jsem se orientovat v různých časech a základních gramatických poučkách.

Dlouho jsem se už chtěl naučit anglitky, a proto jsem zkoušel mnoho způsobů ale jediný, který z marných pokusů zůstal, bylo právě učení angličtiny s aplikací Duolingo.

 

Jak se s aplikací pracuje?

Duolingo pomáhá přímo s praktickou angličtinou, protože úkolem je psát česky a anglicky, zvolit správné tvary slov, psát anglický text, který slyšíte a ta největší vychytávka je to, že Duolingo vás naučí i mluvit, protože mikrofon snímá váš hlas a zaznamenává do aplikace, která hodnotí, jestli byla věta vyslovená správně nebo špatně.

 

Co obsahuje Aanglicko-česká verze?

Anglicko-česká verze Duolingo nyní obsahuje 55 různých úrovní dovednosti rozdělených do 5 lekcí. Každá úroveň má několik podúrovní (2-9). Duolingo můžete hrát na čas nebo v normálním modu. Do hry můžete zvát své přátele a dávat jim pravidelné úkoly.

Úrovně a dovednosti v Duolingo

 

Velkou motivací, proč jsem s Duolingo nepřestal je, že v aplikaci získáváte XP (body zkušenosti) a tím se vám zvyšuje úroveň. Úrovní je maximálně 25 a všech 55 dovedností pravděpodobně zvládnete udělat už v 17 úrovni.

Počet XP na vyšší úroveň se vždy zvyšuje. Na druhý level se dostanete za pár desítek XP a z 24 na 25 úroveň je to přes 4000 XP. Já nyní už dodělávám poslední úroveň.

Jak s Duolingo nepřestat?

Stanovte si nějaký cíl, kolik denně uděláte XP. Můžete si také přímo v aplikaci nastavit svého trenéra, který vám započítá učební den po určitém počtu získání XP, které si předem nastavíte jako cíl. Můžete nastavit od 10-50 XP za den.

Tím, že plníte každý den svůj plán získáváte bod v denní řadě. Po dodržení 10ti denní řady získáváte ligoty. Ligot je měna v aplikaci Duolingo.

 

Jak získat ligoty?

Ligoty můžete získat za dosažení úrovně, dokončení nových dovedností a dodržování denních řad. Když dodržíte 10ti denní řadu, získáte 10 ligorů, když 20ti denní řadu získáte 20 ligotů a tak dále.

Za ligoty si můžete kupovat testy, zmrazit denní řadu nebo odemknout časový mód. To je také další motivace proč nepřestat.

 

Kdy dokončím Duolingo?

Duolingo nikdy nedokončíte díky tomu, že jednotlivé dovednosti musíte stále procvičovat. Když doděláte danou lekci, několik dní zůstane zlatá. Po několika dnech ikona získá znova svou původní barvu, a to je signál, že potřebujete danou lekci opět procvičit. 

Některé lekce obsahují procvičování slovíček a v jiných si můžete procvičit některé gramatické jevy nebo různé časy. Když děláte podobné úkoly, tak u dané lekce máte vždy skvěle popsaný daný gramatický jev, a jak se má správně používat.

 

V každém článku budou slovíčka a věty z dané lekce. Pokud bude v lekci nějaké poučka, tak jí do článku také přidám. Jde mi především o přehlednost a stejnou strukturu u všech článků. Zároveň si tím procvičuji angličtinu i já sám.

Nyní rozepíšu jednotlivé lekce a jaký je jejich obsah. Pokud zde jsou nějaké gramatické jevy tak na ně upozorním a popíšu jejich problematiku. Texty těchto gramatických pouček budou přímo z aplikace Duolingo. Proto je ideální si vše vyzkoušet přímo v aplikaci. Jdeme na to. Další článek najdete na: Angličtina s Duolingo #1 – Základy 1

Angličtina s Duolingo – Popis aplikace
4 (80%) 5 vote[s]

Pokud se vám článek líbil, můžete mě podpořit sdílením.

Komentáře

Mirek Rohlíček
Mirek Rohlíček
Baví mě online marketing a především sociální sítě. Prodávám na Amazonu své produkty. Stavím weby a eshopy na Wordpressu, pro které dělám také grafiku. O tom všem píši na tomto blogu.